środa, 12 lipca 2017

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?


Poduszki ortopedyczne do spania cieszą się dużą popularnością. Choć zalecane są jako forma profilaktyki to przez wielu specjalistów rekomendowane są jako dodatkowy element rehabilitacji. Ich medyczne właściwości to m.in. zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa z pełnym podparciem głowy. Ponadto redukują napięcie mięśni, tym podnosząc jakość naszego snu. Czy warto więc stosować poduszkę ortopedyczną? Powyższe zalety zdają się być najlepszą odpowiedzią. Swoje zdrowotne zastosowania poduszki zawdzięczają piance z jakiej są wykonane. 

Poduszki ortopedyczne – pianki 


Choć na rynku mamy kilka typów to do tych najczęściej stosowanych można zaliczyć m.in. piankę poliuretanową. Tego typu pianka jest doskonałą formą profilaktyki. Dobrze zachowuje wentylacje, a przy tym nie wymaga dopasowania do kształtu szyi. Jeszcze innym rodzajem pianki jest pianka termoplastyczna (inaczej pianka z pamięcią, lub pianka visco elastić). Pianka termoplastyczna zalecana jest osobom mającym problem z kręgosłupem. W związku z tym powinny korzystać z niej osoby odczuwające bole w okolicach pleców, szyi i karku. Pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę – to jej kolejne zalety. Tego typu pianka reaguje też na temperaturę i ułożenia ciała w czasie snu. 

Poduszka w kształcie wałka dla śpiących na boku 


Jeśli chodzi o spanie na boku to w przypadku tej pozycji istotna jest m.in. strona po której zasypiamy, oraz ułożenie nóg. Nie mniej jednak pozycja ta jest wskazana dla zdrowia. Oprócz zregenerowanych mięśni zyskuje na niej również układ krążenia i układ trawienny. Źle natomiast wpływa na wygląd twarzy i piersi. 

W przypadku poduszki ortopedyczne dla śpiących na boku zaleca się poduszkę w kształcie wałka. Posiada pełne wyprofilowanie, które umożliwia odciążenie kręgosłupa szyjnego. Tego typu poduszki gwarantują dobre ułożenie głowy. Ponadto wypełniona zostaje przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem. W przypadku twardości poduszki – ta powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb klienta. Dużym zaufaniem cieszą się jednak zarówno modele twarde, jak i średnio – twarde.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz