poniedziałek, 20 lutego 2017

Co to jest pianka Memory?

Co to jest pianka Memory?80% społeczeństwa w wieku od 25 do 60 lat. To statystyki pokazujące ilość pacjentów skarżących się na problemy z kręgosłupem. Niestety, kiedyś tego typu dolegliwości głównie spotykane były wśród osób starszych. Aktualnie problem ten dotyka coraz młodszych. Wpływ na to ma wiele czynników, a jednymi z najczęściej wymienianych jest siedzący tryb życia i nienormowany czas pracy. Nie bez kozery mówi się, że skutki siedzącego trybu życia to jeden z problemów cywilizacyjnych XXI wieku. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się na rynku poduszki ortopedyczne do spania. O ich zdrowotnych właściwościach decyduje pianka z której jest wykonana. Wśród pianek dostępnych na rynku można wyróżnić piankę memory. 

Pianka memory – co to jest? 


Pianka memory inaczej może być określana jako pianka termoplastyczna, vosco elastic, lub pianka z pamięcią. Badania nad tego typu piankami przeprowadzano już przez ośrodek NASA w latach 60-tych. Zaletą pianek memory jest powrót do pierwotnego kształtu nawet pod wpływem silnego nacisku. Początkowo tego typu pianka wykorzystywana była przy produkcji łóżek dla osób stale leżących. Aktualnie z powodzeniem sprawdza się w przypadku poduszek ortopedycznych. Pianki memory przeznaczone są do osób w każdym wieku. 

Dzięki licznym właściwościom pianki idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Podtrzymując ciało dokładnie rozkładają nacisk wywierany na poduszkę. Tym samym pozbywamy się nieprzyjemnych bóli w okolicach kręgosłupa. Podnosi się tym samym komfort wypoczynku w czasie snu. Nasza noc jest zdrowa, a co najważniejsze nieprzerwana. Jak już wyżej zostało wspomniane pianki memory skierowane są do osób w każdym wieku. W przypadku osób starszych więc zapobiegają m.in. odleżynom. 

Dodatkowe informacje 


Zakup poduszki ortopedycznej w każdej sytuacji warto wcześniej omówić z lekarzem. Choć tego typu poduszki mają liczne zastosowania medyczne nie są jednak refundowane. Ich dodatkowe zalety to natomiast wygoda, łatwość w utrzymaniu, oraz estetyka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz