sobota, 4 lutego 2017

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Jak spać na poduszce ortopedycznej?


Oto jest pytanie! Bo czy spanie na poduszce ortopedycznej, to to samo co spanie na „normalnej”? W pewnym sensie nie chociażby dlatego, że głównym założeniem poduszki ortopedycznej jest nie tylko zdrowy wypoczynek, ale i rehabilitacja urazów, czy schorzeń kręgosłupa. Zatem jak spać na poduszce ortopedycznej? 

Wszystko zależy od pozycji 


Oczywiście mowa tu o pozycji w której zasypiasz. Dlatego krótko sobie o nich powiemy. Jak wiadomo najbezpieczniejszą pozycją jest spanie na plecach. W tym przypadku więc zalecana jest poduszka ortopedyczna niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Dość kontrowersyjnie wygląda kwestia spania na boku, bowiem tu zdania są mocno podzielone, gdzie jedni twierdzą, że spanie na lewym boku niweluje w wielu przypadkach uczucie nudności i bóli żołądka (kobiety w ciąży), inni z kolei twierdzą, że spanie na tym boku ma zły wpływ na takie narządy jak płuca, czy serce, dlatego lepiej jest zasypiać na boku prawym. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku najlepszym wyborem poduszki jest ta w kształcie ,,wałka”. Najmniej korzystną pozycją jest spanie na brzuchu, w związku z tym postanowiono wymyśleć poduszkę, która zabierze najwięcej szkód wynikających spania w tej pozycji. Wymyślono więc poduszkę w kształcie gwiazdy. 

Główne zadanie poduszki ortopedycznej


Trzeba wspomnieć o tym, że głównym zadaniem poduszek ortopedycznych jest dbanie zarówno o kręgosłup, jak i mięśnie, gdzie pomimo to możemy zasypiać w naszej naturalnej pozycji (tak zwane zachowanie naturalnej krzywizny w czasie snu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz