wtorek, 28 lutego 2017

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?


Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?


Nic dziwnego, że poduszki ortopedyczne do spania cieszą się tak dużym zaufaniem wśród klientów. Przede wszystkim gwarantują zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa. Dzięki nim również rano budzimy się wypoczęci i gotowi do działania. Redukuje się bowiem napięcie mięśni, co likwiduje bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki ortopedyczne do spania skierowane są do osób w każdym wieku. Są doskonałą formą profilaktyki, często zaleca się je jednak jako dodatkową formę rehabilitacji. Poduszki ortopedyczne mają dobry wpływ na kręgosłup szyjny. Ich medyczne zastosowanie zależy jednak od odpowiedniego doboru. 

Rodzaje pianek 


Wśród kilku typów dostępnych na rynku wśród tych najczęściej stosowanych zalicza się piankę poliuretanową (działanie profilaktyczne), która nie wymaga dopasowania do kształtu szyi doskonale zachowuje jednak wentylacje. Kolejny rodzaj to pianka termoplastyczna (dodatkowy element rehabilitacji). Gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Reaguje również na temperaturę i ułożenie ciała w czasie snu. 

Poduszki ortopedyczne – zanim kupie 


Należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, czy szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Konkretny rodzaj poduszek dobierany jest jednak na podstawie pozycji w której śpisz. 

Rodzaje poduszek ortopedycznych 


W związku z tym mamy takie rodzaje poduszek jak poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach), poduszkę w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), oraz poduszkę w kształcie wałka (dla śpiących na boku). 

Gdzie kupić?


Poduszki głownie można spotkać w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Do kupienia są również w sklepach z tradycyjną pościelą. W internecie mamy również wiele firm specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych. 

Dodatkowe zalety 


To łatwość w utrzymaniu, oraz estetyka dzięki której poduszki dobrze się prezentują. Ponadto są wytrzymałe i odporne na odkształcenia, dzięki czemu zachowują swoją jakość przez długo okres czasu.

1 komentarz:

  1. Powszechny kult ciała i urody spowodował, że tylko niewielka grupa osób jest szczęśliwa. Większość dąży do boskości, zmieniając ciało i ubiory, inwestując w siebie, żeby być jeszcze wspanialszym, eksperymentując z głodówkami i dietami, ale z reguły jest to złe odżywianie. Każdy z tych wynalazków albo niszczy metabolizm albo powoduje efekt jojo. Naprawdę jedynym sposobem jest zaufanie dobremu dietetykowi.

    OdpowiedzUsuń