czwartek, 6 kwietnia 2017

Migrena a zdrowy sen

Częściej zapadają na nią kobiety. Choć nie można usunąć przyczyn, należy jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnych objawów. Mowa o migrenie, która potrafi znacznie utrudnić prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. 

Migrena - przyczyny i objawy 


Wyżej wspomnieliśmy o tym, że nie można wyleczyć przyczyn migreny. Dlaczego? Tak naprawdę bowiem nie udało się do tej pory ustalić bezpośredniej. W dzisiejszych czasach zwiększone ryzyko migreny mają osoby spędzające dużo czasu przed komputerem. Do charakterystycznych objawów migreny zalicza się przede wszystkim nasilony ból głowy mogący przybierać różną postać - od pulsującego, mrowienia, aż po uderzający. W niektórych przypadkach ból może trwać nawet do kilkunastu godzin. W przypadku migreny często mamy do czynienia z objawami dodatkowymi, np. zaburzeniami wzroku (częściowa, lub nawet całkowita utrata widzenia), nudności, wymioty, czy zaburzenia czucia. 


Leczenie migreny


Zwiększone ryzyko migreny jest także w przypadku osób z niedoborem snu. Warto więc zadbać o jego wysoką jakość. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Dzięki nim rano obudzisz się bez bóli w okolicach pleców, szyi i karku, a co najważniejsze wypoczęty i zrelaksowany. Więcej na temat tego typu poduszek można przeczytać tutaj. 

Ponadto w przypadku migreny należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Samo leczenie migreny to zazwyczaj środki farmakologiczne. Jeżeli np. lekarz stwierdzi, że przyczyną jest wada wzroku skieruje Cię do okulisty. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz