piątek, 7 kwietnia 2017

Najlepsza pozycja w czasie snu

Istnieje przysłowie ,,jesteś tym co jesz". W innym wypadku można by powiedzieć ,,jesteś tym jak śpisz". Jak się okazuje ułożenie ciała w czasie snu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Jeszcze inną kwestią są spory specjalistów na temat tego, która pozycja do spania jest najlepsza. Każda bowiem ma zarówno swoje wady, jak i zalety. 

Zdrowy wypoczynek zawsze ważny


Niezależnie od pozycji w czasie snu powinniśmy zadbać o jego wysoką jakość, którą dziś nam jest coraz trudniej zapewnić. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Dzięki nim zachowujesz naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Poduszki gwarantują też neutralne ułożenie głowy. Więcej zarówno na temat ich właściwego doboru, jak i właściwości zdrowotnych można przeczytać tutaj. 

Pozycje w czasie snu 


Za najlepszą pozycje uważa się spanie na plecach. W przypadku tej pozycji warto jednak zwrócić uwagę, by ręce i nogi były wyprostowane wzdłuż ciała. Wracając do zalet - pozycja dobrze wpływa na mięśnie karku, oraz pleców, a także na układ trawienny. Ponadto zyskuje wygląd naszej skóry, która nie tylko zyskuje świeżość, ale dłużej zachowuje młodość. Wadą spania na plecach jest zwiększona tendencja do chrapania. 

Zupełnym przeciwieństwem jest spanie na brzuchu uznawane za najgorszą pozycje w czasie snu. Nie można zachować neutralnego kształtu kręgosłupa przez co powstaje ucisk na kręgi powodujący ból po przebudzeniu. Przez nieneutralne ułożenie głowy pojawiają się bóle szyi i karku. Jedyną zaletą jest lepsza praca górnych dróg oddechowych.

A co ze spaniem na boku? Spanie w tej pozycji również dobrze wpływa zarówno na kręgosłup, jak i układ trawienny. Ponadto zyskuje układ krążenia. Spanie na boku jednak ma zły wpływ na wygląd twarzy i piersi, które ulegają zniekształceniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz