wtorek, 4 kwietnia 2017

Zumba - fitness i sztuka?

W ostatnim czasie zyskała ogromną popularność nie tylko jako sposób na poprawę kondycji, ale i doskonałą formę spędzania wolnego czasu. Zumba - bo o niej mowa skierowana jest do osób w każdym wieku. A skąd się wzięła? 

Przypadek pewnych zajęć 


Początki Zumby sięgają początku lat 90-tych, w Kolumbii, kiedy to tancerz, choreograf Alberto ,,Beto" Perez pracując jako instruktor fitness pewnego dnia zapomniał płyt z muzyką do zajęć. Wówczas wziął z samochodu płyty z ulubionymi, latynoskimi utworami i kazał improwizować do niej trenującym. Taka forma przeprowadzania zajęć wkrótce stała się popularna nie tylko w całej Kolumbii, ale i innych kontynentach. 


Zumba - co to jest?


Jak już wyżej zostało wspomniane Zumba łączy elementy fitness i tańców latynoamerykańskich. Każda choreografia łączy m.in. elementy hip -hopu, samby, salsy, merenque, soci, czy Bolliwood. Więcej na temat Zumby można przeczytać tutaj. Zumba dzieli się na poszczególne kategorie - m.in. Zumbę Kids, Zumbę Gold, czy Aqua Zumbę. Choreografie poszczególnych zajęć uzależnione są od inwencji twórczej prowadzącego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz