piątek, 14 kwietnia 2017

Objawy chorego kręgosłupa? Takich dolegliwości się nie spodziewasz
Schorzenia kręgosłupa w większości przypadków kojarzą się nam z dokuczliwymi bólami w okolicach pleców, szyi i karku. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z innych objawów, które prawdopodobnie w ogóle nie kojarzą nam się z problemami z kręgosłupem, a nimi są. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o tym co jeszcze może nas boleć w przypadku chorego kręgosłupa.

Od stóp po głów


Zaczynając od głowy tu często pojawiają się migreny. Oprócz dokuczliwego bólu głowy, który może mieć różny charakter migrenie mogą towarzyszyć takie objawy jak: zaburzenia widzenia (a nawet częściowa utrata wzroku), nudności, wymioty, mrowienia kończyn, czy w skrajnych przypadkach częściowa utrata czucia. Może też pojawić się utrata smaku, ból oczu, czy szumienie w uszach. Bardzo częstym objawem bóli kręgosłupa są trudności z oddychaniem, a nawet bóle w klatce piersiowej. Znaczna ilość pacjentów trafiając na odział ratunkowy uważa, że ma stan przedzawałowy, zwłaszcza, że bólom często towarzyszą nagłe skoki ciśnienia. Sam ból może by też promieniujący, tym samym atakuje mostek, żebra, czy łopatki. Dochodząc do bóli krzyżowych, a pozostając w bólach promieniujących, dolegliwości kręgosłupa mogą dawać podobne objawy co kamica nerkowa. W takim wypadku należy jak najszybciej wykonać badanie USG. W przypadku kobiet objawy mogą kojarzyć się z tymi odczuwanymi w czasie miesiączki.

Jak sobie pomóc?


Tu niezwykle ważna okazuje profilaktyka. Zatem jeśli niepokoją Cię pierwsze objawy – nie czekaj, tylko jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Szybka diagnoza umożliwia bowiem skuteczne leczenie. Nie od dziś wiadomo jak ważną rolę dla zdrowego kręgosłupa odgrywa jakość snu. Warto ją sobie podnieść chociażby poprzez stosowanie poduszek medycznych do spania. O ich cennych właściwościach dowiesz się czytając ten poradnik. Same poduszki chronią kręgosłup, minimalizując ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz